Element Bilgisayar Bursa Haber de

Element Bilgisayar Bursa Haber de

Ekleyen Element Bilgisayar

Element Bilgisayar Bursa Haber de

Değişik şekillerde tanımlanan yazılım, bir teknoloji terimidir. Hem bilgisayar sistemini oluşturan donanım parçalarının yönetimini hem de kullanıcıların işlerini yapmak için gerekli olan komutlar topluluğuna yazılım denilmektedir.  

Hüseyin Ocağışen kimdir?  

Hüseyin Ocağışen, 1977 Bursa doğumludur. Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinde okudu ve son olarak Gazi Üniversitesi Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans mezunu. 1994 yılından itibaren bilişim sektöründe olan Hüseyin Ocağışen, 2000 yılında ELEMENT BİLGİSAYAR’IN kurucu ortağıdır. Sektörde 22 yıllık yazılım tecrübesine sahip ve halen ELEMENT BİLGİSAYAR’DA Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Ayrıca BİSİAD Genel Kurul üyesi ve 10 yıldır Bursaspor’da Genel Kurul üyesi. Evli ve 2 çocuk babası.   Hüseyin Bey, Element Bilgisayar Yazılım Donanım LTD. ŞTİ. ne zaman kuruldu? Doksanlı yılların başlarından itibaren kamu sektörüne bilişim alanında hizmet vermekte olan kurucu ortaklarımızın birlikteliği ile 2000 yılının Ocak ayında Element Bilgisayar olarak faaliyete başladık. 

YİRMİ YILI AŞKIN BİLGİ BİRİKİMİ VE DENEYİMLİ EKİP  

Kamu kurumlarına yönelik geliştirdiğimiz uygulamalarla, ülke çapında önemli projelere imza attık. 2006 yılında ülkenin ilk web tabanlı Analitik Bütçe Muhasebe uygulamalarını geliştiren firma olarak geliştirdiğimiz projemizi BUSKİ ve ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde uyguladık. Kurumsal projelerin başarılı olabilmesindeki en önemli unsurlardan biri tecrübemizin olduğunu düşünüyoruz. Bizim işimiz sadece yazılım geliştirmek değil aynı zamanda uygulama süreçlerini iyi bilmek ve mevzuat takibini yapmaktan geçmektedir. Bu nedenle hem kurucu ortaklar olarak sürecin içinde bulunuyor, hem de yazılım ve destek ekibimizi uzun yıllar bir arada çalıştırma konusunda ısrarlı oluyoruz. Hizmet verdiğiniz kurumlar ve referanslarınızdan birkaç örnek verir misiniz? Faaliyete başladığımız ilk günden itibaren ülke genelinde önemli projeler geliştirerek, ulusal bir firma olmayı hedefledik ve e-devlet entegrasyonlarına hizmet veren uygulamalar geliştirdik.    Çalıştığımız başlıca kurumlar şunlardır:  

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Uludağ Üniversitesi, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BUSKİ), Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSU), Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), Türkiye Süt Üreticileri Birliği ve 270 alt birlik, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı 10 kombina, 50+Hizmet Birlikleri.   

ÜRÜNLERİMİZ

Geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Bir işletmenin tüm ihtiyaçlarını anahtar teslim olarak karşılamaktayız. Geliştirdiğimiz yazılımları şu şekilde gruplandırabiliriz.

-ERP yazılımları (İnsan Kaynakları,  Alım, Üretim,  Stok,  Pazarlama, Satış, Satın alma, Muhasebe, Finans, Maliyet Muhasebesi alt modüllerinden oluşmaktadır)

-Kurumsal Bilgi Yönetim Sistemleri (İnsan Kaynakları Özlük ve Maaş, Stratejik Plan ve Performans Esaslı Bütçeleme, Analitik Bütçe Muhasebe, Taşınır Mal Takip, Satın alma, Taşınmaz Takip alt modüllerinden oluşmaktadır.

-Origami Report İş Zekâsı Geliştirme Aracı

-Kurumsal Ajanda uygulamaları  

TEKNOLOJİMİZ

2006 yılından itibaren web tabanlı uygulamalar geliştirmekteyiz ve tüm ürünlerimiz veri tabanı bağımsız çalışmaktadır. İşletmenizde Oracle, MsSQL vs. hangi veri tabanını kullanıyorsanız, değişime gerek duymadan yazılımlarınızı yenileyebiliyorsunuz. Ayrıca Responsive tasarımlı teknolojimiz sayesinde programlarımız, akıllı telefon ve tabletlerden de kullanım imkânı sunmaktadır.  

EMİN ADIMLARLA BÜYÜYORUZ

2010 yılından itibaren Uludağ Üniversitesi ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesine katılarak, Ar-ge' ye ayırdığımız kaynağı yaklaşık iki katına çıkardık ve şimdi yaptığımız yatırımların sonuçlarını alıyoruz. 16 yıllık şirketimiz her yıl ortalama %20 büyüme ivmesine sahipti. 2017 yılı için büyüme hedefimizi %40 olarak belirledik.   

BİR BAŞARI HİKÂYESİ: ULUSAL SÜT KAYIT SİSTEMİ

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Süt Üretici Merkez Birliği'nin de paydaşları olduğu proje ile ülkemizde hangi bölgede ne kadar süt üretildiği ve tüm satış bilgileri görülebiliyor, yaklaşık 600.000 müstahsile ödenen desteklemeler sistem üzerinden sağlanıyor. Böylece tüm süreç kontrol altına alındığı gibi, haksız ve hatalı desteklemelerin de önüne geçilebiliyor. 1500+ kullanıcı tarafından uygulanan, yıllık 1,5 milyar lira vergiyi devletimize kazandıran dev bir sistem.  

ORİGAMİ REPORT İŞ ZEKÂSI GELİŞTİRME ARACIMIZ ULUSLARARASI REKABETE ADAY

Kurum ve işletmelerimiz yıllardır mevcut işlemlerini kayıt altına almak için birçok uygulamadan faydalandı. Ancak günümüze gelindiğinde üst yönetim kademelerinde bulunanlar ve işletme sahipleri halen bu toplanan verinin, verilen bu kadar emeğin karşılığını alamadıklarını düşünüyorlar. Haksız da sayılmazlar. Çünkü toplanan verinin işletme yönetimine daha fazla hizmet etmesi, mevcut durumu net olarak ortaya koyması ve geleceğin planlanması noktasında yol gösterici olması gerekmekte. Origami Report işletmenin kendi birikim ve ihtiyaçları doğrultusunda iş zekası geliştirmelerini sağlayacak bir uygulama. Mevcut veri tabanlarınızla bağlanıp, istediğiniz grafikleri web servisler aracılığı ile en hızlı şekilde oluşturmanızı, yetkiye bağı görüntüleme yeteneklerinizi belirlemeyi ve kişisel panolar oluşturabilmenizi, tablet ve akıllı telefonlarınızdan firmanızın son verilerini online takip etmenizi sağlıyor. Firmamızın uluslararası pazarda rekabeti düşünerek geliştirdiği uygulamamız, yabancı rakiplerine göre çok büyük kullanım kolaylığı ve fiyat avantajı sunuyor.        

STRATEJİK PLAN VE PERFORMANS ESASLI BÜTÇE İLE İŞLETMELER DAHA İYİ YÖNETİLİYOR

Uygulama, stratejik amaçlar, stratejik hedefler, performans hedefleri, performans göstergeleri, gösterge ölçüm sonuçları, faaliyetler ve maliyet aşamalarını birbiri ile entegre çalıştırmakta olup, bütçe verileriniz ile gerçekleşme entegrasyonu da sağlanabiliyor. Mevzuatların gerektirdiği tüm raporların yanı sıra, ihtiyacınız olan özel raporlarımızla, kurumu yakından izleme imkanı veriyor. Kamu kurumlarına olduğu kadar özel sektöre de önemli faydalar sağlayacak uygulama, büyük ve orta ölçekli işletmelerin tüm harcamalarını, tüm faaliyetlerini, tüm amaç ve hedeflerini, gerçekleşme durumlarını takip ederek önemli avantajlar sunuyor.  

MOBİL UYGULAMA DESTEKLİ KURUM İÇİ SOSYAL  AĞ: KURUMSAL  AJANDA

Kurum içi iletişimi sağlayarak, gündemi, toplantıları, değerlendirmeleri, randevularınızı ve tüm eylemlerle ilgili gelişen süreçlerin takip edilebildiği, yetkilendirme özellikleri ile kişisel pano ekranlarının oluşturulduğu ve mobil uygulama destekli, kurum içi sosyal ağınız oluyor Kurumsal Ajanda. Aynı zamanda diğer tüm uygulamalarınızla entegre çalışabilen uygulama ile Ajandanızda takip etmek istediğiniz raporları da izlemeniz mümkün.    

KALİTELİ HİZMET ÇOK ÖNEMLİ

Geliştirilen yazılımlar ne kadar kaliteli, ne kadar iyi olursa olsun, iyi bir hizmet anlayışına sahip değilseniz projenin işletme için verimli olması söz konusu olmayabilir. İyi bir hizmet anlayışı için öncelikli olarak, iyi bir analiz ve ihtiyaç tespiti çok önemli. İşletmelere gerçekleri ortaya koyarak, doğru bir yol haritası ile projeye inanmalarını sağlamalıyız. Projenin başarısı aynı zamanda, sürdürülebilir destek hizmetine de bağlıdır. Biz bu konuda yazılım ekibimizde de, destek-eğitim ekiplerimizde de nitelikli ve tecrübe sahibi, yıllardır uyum içinde çalışan arkadaşlarımızla hizmet veriyoruz. Projenin uygulama alanını en az müşterilerimiz kadar biliyor, projenin başarılı olabilmesi için en az onlar kadar dertleniyoruz. Bu yaklaşım ve hizmet prensibimiz de projelerimizin başarıya ulaşmasında en önemli etken.  

HEDEFİMİZ ÖZEL SEKTÖRDE DE FAYDALI OLMAK

Yıllardır kamu kurumlarına yönelik geliştirdiğimiz geniş kapsamlı uygulamalar, yazılım kalitemizi ve hizmet anlayışımızı önemli ölçüde etkiledi ve disiplin kazandırdı. Artık bu birikim ve tecrübemizle, öncelikli olarak hedefimiz kendi şehrimiz Bursa olmak üzere özel sektörün ihtiyaçlarını da çözmek ve kurumsallaşmalarına katkı sağlamak. Doğru uygulanan bir yazılım projesinin kurumsallaşmaya ne kadar katkı sağladığına yıllarca şahit olmuş bir firma olarak, işletmelerimize bu doğrultuda da değer katmak için hazırız. Bugün şehrimizde birçok işletmenin yabancı yazılımlar veya İstanbul menşeli yabancı ortaklı yazılımlar kullandıklarını üzülerek görmekteyiz. Bu konuda öncelikli olarak kendimizi eleştirmemiz gerekir. Ülkenin dört bir yanında önemli projelerde başarılı olurken, en yakınımızdaki ihtiyaçları doğru okuyamamışız. Kendimizi yeteri kadar anlatamamışız.  

TAM BAĞIMSIZLIK İÇİN "MİLLİ YAZILIM"

Ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde milli yazılımın önemi bir kez daha anlaşılmış oldu. Öncelikle 15 Temmuz demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin, insanımızın bu şerden birçok hayır çıkarması gerekir ve en önemli konulardan biri de bilişim. Siber güvenlik uzmanlarımızın açıklamalarına göre darbe girişimi sonrası ülkemizde siber saldırılar arttı. Bu girişimin ikinci ayağı siber saldırılar olabilir. Bu anlamda her birey kendi imkanları doğrultusunda yapabileceklerini düşünmeli, alabileceği önlemleri değerlendirmeli. En alt düzeyde teknolojiyi ve yazılımı sadece cep telefonu olarak kullanan bireyden, işletme sahiplerine, devletin en üst organizasyonlarını yönetenlere kadar herkes bu konuda yapabileceklerini gözden geçirmeli. Tankların önüne çıkarken, bedeniyle yüreğini birleştiren aziz milletimiz, şimdi aklı ile yüreğini birleştirmeli.  

FİRMA KURUCU ORTAKLARI

Hüseyin OCAĞIŞEN & Salih AKTEPE   Sayın Hüseyin Ocağışen ve Salih Aktepe, son olarak neler söylemek istersiniz? Hüseyin OCAĞIŞEN & Salih AKTEPE: İrfan Bey, biz yazılımda en önemli şey, tam bağımsızlık için "milli yazılım" diyoruz. Bu vesileyle bütün halkımızı sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz. Bursa Haber’e ve size de duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.  

İLETİŞİM: ADRES: ELEMENT BİLGİSAYAR YAZILIM DONANIM MÜŞAVİRLİK VE DESTEK HİZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. ULUTEK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ AR-GE BİNASI NO:215 NİLÜFER/BURSA   TEL:          0 (224) 280 85 55 (PBX)   FAKS:       0 (224) 280 85 56   GSM:       0 (532) 330 70 75   WEB:       POSTA:  destek@elementbilgisayar.com.trBursa Haber

Yazılımlarımız için Sunum Yada Demo Talebinde bulunun