Talep Yönetimi

Ekleyen Element Bilgisayar

Talep Yönetimi

Talep Yönetimi

Talep yönetimi ile, departmanlarınız hem işletme içi depolarınızdaki mevcut malzemelerin talebini yapabilir, hem de mevcut olmayan malzemelerin satın alınması için ilgili departmana talepte bulunabilir. Tüm talepleri izler ve onayınızla satın alma sürecini başlatabilirsiniz

İşletmeler genellikle Muhasebe uygulamalarını bir zorunluluk olarak kullanmakta, bununla birlikte en fazla kullanılan uygulamalarda maaş programları olmakta. Bunun haricinde eğer planlı şekilde bir üretim gerçekleşiyorsa daha büyük ölçekli işletmelerde üretim yazılımlarının da kullanıldığını görüyoruz.

Oysa bize bu uygulamaların veremediği ve işleyişimizde önemli bir yere sahip süreçlerimizi kontrol altında tutabilmek işletme başarımız için çok önemli.

Gelir ve giderlerinizi dengeli şekilde planlayıp, izleyebiliyor musunuz?
Hangi departman ne kadar maliyet oluşturuyor görebiliyor musunuz?
Hangi proje için ne kadar harcama yaptığınızın farkında mısınız?
En çok hangi malzemenin alımına para harcıyorsunuz?
Departman taleplerini izleyebiliyor musunuz?
Peki hangi talep karşılanmalı?
Daha önceki alım fiyatları nedir?
Hangi firma ne kadar teklif verdi?
Stoklar yeterli durumda mı?
Gereksiz alım mı yapılıyor?
Planlanan bütçenin ne kadarı gerçekleşti?

Sadece muhasebe programı kullanarak bu sorulara cevap vermek zor değil mi?

Takibinde zorlandığınız 4 temel süreci entegre şekilde uygulamaya başladığınızda, yukarıdaki soruların tamamına cevap bulabildiğinizi göreceksiniz.

Bütçe Yönetimi ile, gelir ve gider bütçenizi oluşturur, departman, proje, malzeme bazında harcama limitlerinizi belirler, gerekirse her kalem detayında harcama izinlerini yetkiye bağlar ve tüm harcamalarınızı kontrol altına alabilir, tüm sonuçları raporlayabilirsiniz.

Talep yönetimi ile, departmanlarınız hem işletme içi depolarınızdaki mevcut malzemelerin talebini yapabilir, hem de mevcut olmayan malzemelerin satın alınması için ilgili departmana talepte bulunabilir. Tüm talepleri izler ve onayınızla satın alma sürecini başlatabilirsiniz.

Satınalma yönetimi ile onaylı talepler, ilgili birim kullanıcısı tarafından izlenir, ihtiyaç halinde talepler kolaylıkla birleştirilir ve satın alma süreci başlatılır. Tüm süreç kayıt altına alınarak yönetilir. Böylece fiyat araştırmaları, teklifler, faturalar, tüm satın alma bilgileri detaylı olarak izlenir. Geriye dönük kim neyi ne kadar talep etti, ne kadar alım yapıldı, nereden alındı, kaça alındı gibi tüm soruların cevabını sistemde bulabilirsiniz.

Stok Yönetimi ile, malzeme envanteri, malzeme hareketleri, raf-göz takibi, minimum ve maksimum stok seviyeleri, tüm depo ve malzeme bilgilerini sağlıklı şekilde izleyebilir, dilerseniz barkod ve karekod sistemleri ile uyumlu mobil uygulamalarımızla depolarınızı yerinden yönetirsiniz.

Sonuç olarak; planlayarak, kayıt altına alarak ve izleyerek yönettiğiniz işletmeniz çok daha verimli ve kazançlı bir işletmeye dönüşecektir.

"Görebildiğiniz kadar yönetir, yönettiğiniz kadar kazanırsınız".

Detaylı bilgi ve sunum talepleriniz için;
huseyin@elementbilgisayar.com.tr
elementbilgisayar.com.tr
0 (224) 280 85 55
0 (532) 330 70 75

Yazılımlarımız için Sunum Yada Demo Talebinde bulunun