Neden Oracle

Ekleyen Element Bilgisayar

Neden Oracle

Neden Oracle

Bu yazımızda Neden Oracle, oracle database, Oracle Erp gibi soruların cevaplarını ve detayları hakkında bilgilerimizi siz değerli takipçilerimizle paylaşalım istedik. Bu gibi sorulara cevap vermeden önce oracle den biraz söz edelim.

Oracle nedir?

Oracle aslında bir yazılım şirketidir. 1977 yılından bugünlere kadar birbirinden çok başarılı projelerde rol oynamıştır. 150 ye yakın ülke de iş gören aynı zaman içerisinde de geliştirdiği yazılımlarla milyonlar tarafından tercih edilmiştir. Aslında ilişkisel veritabanı yönetim sistemleri demek gerekir Oracle Nedir sorusuna...

Oracle ile büyük verileri çok hızlı ve güvenli bir şekilde depolayabiliriz. Aynı zaman içerisinde aynı anda anlık olarak birçok hedef kitleye hizmet edebilir, yansıtabilir ve düzenleyebilirsiniz. İşte Oracle bu yaptığı başarılı işlerden dolayı ilişkisel veritabanı yönetim sistemidir. Kendini kanıtlamış bir yapıya sahiptir. Büyük verilerin depolanması ve bu verilere daha hızlı bir şekilde ulaşılmasının yanı sıra güvenliği hat safhadadır. Neden oracle database düşünüldüğünde saydıklarımız bütün bu özellikler aslında bu sorunun cevabıdır.

Oracle veritabanı ise depolanan verilerin tümünü çok hızlı bir şekilde işlemesi, birçok kullanıcıya aynı anda hizmet etmesi, bu hizmette aksamanın olmaması ve verinin tamamını milyonlarca kişiye aktarılmasını sağlayan bir veritabanıdır. Aslında bir veritabanı olarak ülkelerce birçok başarılı projelerde rolü kesinlikle vardır. Sayılı büyük şirketler arasında Oracle da vardır.

Oracle Veritabanını en iyi özelliklerinden bir tanesi ise kendi üzerinden projelerimiz yönetebildiğimiz gibi bunu geliştirmek için de olanak sağlar. Bu özelliğini açık kaynak kodlu olarak düşünebiliriz. Bu özelliğin ismi Oracle Application Express olarak yazılımcıların dostudur. Burada şunu dikkatini çekelim. Kendine özgü programlarla yazılımcının vazgeçilmez ilk durağıdır.

Yazılımlarımız için Sunum Yada Demo Talebinde bulunun