ERP Kurumsal Kaynak Planlama

Ekleyen Element Bilgisayar

ERP Kurumsal Kaynak Planlama

ERP Kurumsal Kaynak Planlama

ERP Türkçe karşılığı Kurumsal Kaynak Planlama İngilizcesi ise Enterprise Resource Planning ERP, ERP dijital dünya ile rekabet içerisinde olmanızda Oracle ile birleşerek vazgeçilmez bir iş dünyası ürünüdür. İşletmelerinizde üretim için gereken iş gücünü ve bu işgücünden doğan makine ve ürünlerin daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünüyle kurumsal yönetim sistemine verilen genel isimdir.

Kurumsal yönetim bilgi sistemleri işletmenizin bütün verileri ve işleyişiyle bir araya toplayan kullanımı oldukça kolay olan bir sistemdir. Anlam olarak bütün kaynakların birleştirip verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için yapılan sistemlerdir.

Kurumsal yönetim bilgi sistemleri bir bütün olarak kullanılmasının yanı sıra paket paket diğer yazılımlara entegre olarak da kullanılabilir. Kurumsal yönetim bilgi sistemleri tamamen kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Kullanımı kolaydır. İşin aslı işletmelerde paket olarak bir çok ayrı yazılım kullanılmaktadır Lakin kurumsal yönetim bilgi sistemlerinde bu yapı tek bir arayüz içerisinden yapılarak farklı farklı yapılarla kullanıcı yorulmamış olacaktır.

Kurumsal yönetim bilgi sistemi ile üretim, alış, satış, malzeme, insan kaynakları ve muhasebe modülleri yer almaktadır.

Şirketlerin ERP tercih etmeleri için başlıca nedenler;

  • Entegre edilmiş muhasebe finans bilgileri Farklı gelir tabloları ve finansal bilgiyi tek çatı altında toplayarak sonuca en kısa sürede ulaştırmayı sağlar.
  • ERP ile entegre edilmiş müşteri sipariş bilgileri Bu sayede müşteri ile ikili ilişkileri daha iyi yürütmek adına müşteriden alınan siparişin yükleme, işlem ve teslime kadar izlenebilirlik sağlanarak üretim, fatura ve imalatı koordine etmek ve siparişi takip etmeyi sağlar.
  • Üretimi koordine ederek belirli bir standartlık getirir. Bu sayede ERP farklı üretim aşamalarını standart bir kalıba oturtmuş olacaktır. ERP yaptığı bu standartlaşma ile zamanı iyi kullanmak hem iş verimliliğini artırır hem de maliyet artışında fayda sağlanmış olur.
  • Üretim bir düzen hiyerarşisine uğratarak stok kayıtlarının düzenli ve tam düzeyde kontrolünü sağlar. Ayrıca siparişin hangi aşamada olduğunu bilmeniz sorunsuz bir teslimatı garantilemiş olacaksınız.
  • İnsan kaynaklarını tek çatı altında toplayan ERP personel tipi ile çalışanları sınıflandırarak ulaşması ve diğer iletişim, hizmetleri ve sosyal hakları gibi sıkıntıları da çözmüş olacaktır. ERP her sektörün özel çözümlerine göre de yeni çözümler üreterek standartlaştırılması da kurumsal kaynak planlamanın vazgeçilmezidir.

Oracle Erp

Firmamızın yapmış olduğu ERP Yazılımları sayfasına göz atabilir sizde bir ERP Kurumsal Yönetim Bilgi Sistemi sahibi olabilirsiniz.

Yazılımlarımız için Sunum Yada Demo Talebinde bulunun